Česku se daří! Splácíme závazky nejlépe v Unii a ještě jsme dvakrát bohatší než Slováci

Česku se daří! Splácíme závazky nejlépe v Unii a ještě jsme dvakrát bohatší než Slováci

1.2.2018 v kategorii Ekonomika

Podle sdružení SOLUS, které provádělo v průběhu roku 2017 rozsáhlý výzkum, měly české domácnosti vykázat historicky nejnižší míru potíží se splácením svých závazků. Hned za Německem jsme dokonce druhým nejlepším státem v Evropské Unii, který splácí závazky včas a řádně. I přesto (anebo právě proto) jsme podle jiného průzkumu bohatší než naši slovenští sousedé. Co dalšího výzkumy provedené v roce 2017 odhalily?

Číst více

Co vás o financích měli naučit vaši rodiče? 6 zásadních věcí!

20.11.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Finanční gramotnost je v České republice dlouhodobě na bodu mrazu. Není se tak čemu divit, že jsou půjčky brány jako něco zcela normálního. V současné době žije v České republice asi 3 000 000 osob, které dluží nějaké peníze bance anebo některé z nebankovních společností. Nejčastěji si půjčujeme na bydlení, jeho výstavbu i vybavení.

Číst více
Máme pro vás tipy, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti

Máme pro vás tipy, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti

12.7.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Podle posledních průzkumů bude Česká republika během následujících čtyřiceti let jednou z nejstarších zemí OECD (Organisation for Economic Co-Operation and Development). O jednu příčku se má údajně dělit se Španělskem a Itálií. To, že ČR stárne a přibývá počet osob v důchodovém věku, víme už poměrně dlouho. Co ale dělat, abyste na stará kolena neživořili a nežili tzv. „z ruky do huby“. O tom, budou pojednávat následující řádky.

Připravili jsme si pro vás nespočet praktických rad a triků, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti letech. Máme pro vás navíc návody, čemu se raději vyvarovat, kdy zariskovat a proč se nevrhat do (ne)výhodných investic. Na následujících řádcích také poradíme s půjčkami a nejrůznějšími typy úvěrů a zvedneme onen varovný prst u případů, kterým byste se měli raději vyhnout.

Číst více
erasing-debt

Češi umazávají průměrný dluh. Nejvíce však stále dluží Pražané

4.5.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Vloni dlužili lidé průměrně 25 700 korun, což je zhruba o 1 300 korun méně než v roce 2015. Dlužníci své závazky splácejí a klesá také procento tzv. špatných dluhů, které je prozatím nejnižší od roku 2009. Nejvíce dlužníků je již tradičně v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejvyšší dluhy však mají Pražané. Jaké další statistiky vyplývají z aktuálních průzkumů? Seznámíme vás s nimi!

Číst více
Jak na rodinný rozpočet? Máme pro vás podrobný návod rady, jak ušetřit!

Jak na rodinný rozpočet? Máme pro vás podrobný návod rady, jak ušetřit!

26.3.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Kdo šetří, má za tři!“ Staré známé pořekadlo, které znaly už naše babičky. Proč má ale podle nejnovějších průzkumů až 70 % domácností problém vyjít s penězi? Důvodů je hned několik. Jedním z nich je ale absence rodinných rozpočtů a průběžné vedení příjmů a výdajů. Jak na to? Poradíme!

Číst více
Naplánování rodinného rozpočtu

Naplánujte si chytře rodinný rozpočet a ušetřete

22.7.2016 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Plánování rodinného rozpočtu je něco, co není radno podcenit. Při špatném plánování se často můžete dostat do potíží, ze kterých lidé často nenacházejí jiné východisko, než vzít si půjčku pro rychlé pokrytí finančního nedostatku. Na tom nemusí být nic špatného, na druhou stranu ale existují i lepší možnosti, které je potřeba začít aktivně využívat dřív, než bude pozdě.

Číst více