Velký test: Je pro vás vhodnější hypotéka anebo nájem?

Velký test: Je pro vás vhodnější hypotéka anebo nájem?

9.10.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Kdo by nesnil sen o vlastním bydlení? Je asi jen hrstka těch, kteří mohou s klidem v duši prohlásit, že je představa malebného domku někde na samotě u lesa neláká. Jak ale takové bydlení financovat, když schází vlastní prostředky? Odpovědí je hypoteční úvěr. Ještě několik let zpátky byly hypotéky dostupné s extrémně nízkým úrokem prakticky všem. Nyní se již podmínky zpřísnily a sen o vlastním bydlení si tak může splnit pouze hrstka z původního počtu. Proto opět stoupá zájem o pronájmy. Připravili jsme pro vás proto velký test, na základě jehož odpovědí zjistíte, zda je pro vás vhodnější hypoteční úvěr a vlastní domek anebo bydlení v pronájmu.

Číst více
20 praktických rad a tipů, jak našetřit na hypotéku během několika let

20 praktických rad a tipů, jak našetřit na hypotéku během několika let

3.10.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Říkáte si, co to má za smysl šetřit na úvěr, kterým plánujete financovat vlastní bydlení? Vězte, že bez našetřených prostředků už na něj nedosáhnete. Od dubna letošního roku se totiž opět zpřísnily podmínky pro poskytování hypoték a dle vyjádření předních finančních a hypotečních expertů se potýkáme s nejhorší dostupností bydlení za posledních osm let.

Číst více
Kupujete byt či dům? Na tohle si dejte pozor!

Kupujete byt či dům? Na tohle si dejte pozor!

18.9.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Nákup nemovitosti je důležitým krokem, který se neobejde bez důkladného rozmýšlení, šetření, odříkání a hledání. Našli jste nemovitost, ve které si dokážete představit spokojený a plnohodnotný život? Gratulujeme! Ještě před tím než však podepíšete kupní smlouvu, měli byste vědět, na co si dát před samotnou koupí pozor.

Číst více

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Obrňte se trpělivostí!

12.9.2017 v kategorii Hypotéky

Už dlouho uvažujete o vlastním domečku a představujete si, jak naklušete do banky a za pár okamžiků budete odcházet s kufříkem plným peněž anebo bankovním kontem o pár milionů bohatším? Pak vás bohužel musíme zklamat. Proces vyřízení hypotéky není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Navíc se vám může protáhnout na několik dlouhých týdnů i měsíců…

Číst více
Úroky hypoték letí vzhůru! Jak vypadala situace v dubnu?

Úroky hypoték letí vzhůru! Jak vypadala situace v dubnu?

6.6.2017 v kategorii Hypotéky

Hypoteční trh je plný změn. Po extrémním propadu průměrné úrokové sazby, k němuž došlo během minulého roku, jsme se dočkali jejího postupného narůstání. Lidé jsou však po hypotékách stále lační. Využívají totiž poslední možnosti, jak získat vlastní bydlení s minimem finančních prostředků. V následujících měsících by tomu totiž mohlo být zcela jinak. Ale nepředbíhejme. Jak vypadala situace na hypotečním trhu během měsíce dubna? Pojďme se na ni detailně podívat!

Číst více
ČNB reguluje trh s hypotékami. Víme, co dělat, když na ni nedosáhnete

Úroky hypoték letí vzhůru, klienti jsou po nich ale stále lační

9.5.2017 v kategorii Hypotéky

Česná národní banka (ČNB) zavedla od dubna letošního roku nová pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů. Společně s vývojem hypotečního trhu a rekordně nízkými sazbami tyto změny přispěly k jejich opětovnému zdražování. Podle dostupných informací portálu Hypoindex.cz však zájem o hypotéky neklesá. Jak vypadá vývoj trhu v prvním čtvrtletí roku 2017?

Číst více
Zpětná hypotéka

Co to je zpětná hypotéka? Vzít si ji nebo ne?

29.11.2016 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Poměrně nový finanční produkt, který není v naší zemi příliš známý. Zpětná hypotéka je aktuálně poskytována jednou společností. Spočívá v úvěru, který není splácen průběžně, ale splacení celého dluhu je řešeno až po smrti nejčastěji převodem nemovitosti. Jeho dřívější splacení je však také možné.

Číst více
1 2 3 6