Nevyžádaná kreditka ve schránce? Víme, jak s ní naložit!

Nevyžádaná kreditka ve schránce? Víme, jak s ní naložit!

8.1.2018 v kategorii Návody a poradna · Platební a kreditní karty

Možná se vám to už někdy stalo také. Ve vaší schránce se bez předchozí domluvy anebo objednání objevila nevyžádaná kreditní karta. Málokdo to tuší, ale takový malý kus plastu vám může nepěkně zavařit. Co s ním? Vyhodit ho? Znehodnotit přestřižením? Poslat zpět odesílateli? Podívali jsme se této nekalé praktice na „zoubek“ a poradíme, co dělat tehdy, pokud se náhodou nevyžádaná kreditní karta objeví také ve vaší poštovní schránce.

Číst více
Platíte kartou v zahraničí? Měli byste vědět, jak na to

Platíte kartou v zahraničí? Měli byste vědět, jak na to

29.8.2017 v kategorii Návody a poradna · Platební a kreditní karty

Věděli jste, že když v zahraničí zaplatíte platební kartou, banka přepočítá měnu ve výhodnějším kurzu než směnárna? Jak je to možné? K přepočtu totiž používá devizový kurz. Platit kartou se samozřejmě nedá všude. A když to okolnosti neumožňují, nezbývá nám nic jiného, než vybrat hotovost z bankomatu. A tady může být onen pomyslný kámen úrazu. Většina tuzemských bank si totiž za výběry hotovosti ze zahraničních bankomatů účtuje nekřesťanské peníze. Naštěstí existují výjimky. Co dalšího byste měli o placení kartou v zahraničí vědět?

Číst více
Výhody a úskalí kreditní karty aneb Opravdu se vyplatí?

Výhody a úskalí kreditní karty aneb Opravdu se vyplatí?

1.6.2017 v kategorii Návody a poradna · Platební a kreditní karty

Udělejte si malý test. Otevřete peněženku nebo dokladovku a spočítejte všechny kreditní karty, které jsou její součástí. Máte u sebe jednu, dvě nebo dokonce tři? A jste obeznámeni s riziky, které jejich používání přináší? Máme pro vás vyčerpávající přehled výhod a nevýhod, které s sebou kreditní karty přináší. Znáte je všechny?

Číst více