Máte problém se splácením půjčky? Nestrkejte hlavu do písku!

Máte problém se splácením půjčky? Nestrkejte hlavu do písku!

31.7.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Řešení dluhů

Už v jedné známé písničce se zpívá, že statistika nuda je, má však cenné údaje. Z posledních zpráv a analýz finančních odborníků a uvěrových společností vyplývá nepříjemný fakt – zhruba každý pátý člověk, který si sjednat půjčku, má problémy s jejím splácením.

Přitom nějaký druh půjčky má v současné chvíli sjednaná asi čtvrtina obyvatel České republiky. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy anebo máte jednoduše obavy z toho, že vás v budoucnu splátky půjčky nepříjemně překvapí, přečtěte si následující řádky. Poradíme, co dělat a jakému chování se naopak vyvarovat.

Číst více
Ignorujete své závazky? Pak byste měli vědět, co na vás čeká

Ignorujete své závazky? Pak byste měli vědět, co na vás čeká

4.7.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Recenze a zkušenosti · Řešení dluhů

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že nějaký druh půjčky či úvěru má v dnešní době asi každý třetí obyvatel České republiky. Půjčujeme si na vlastní bydlení, vybavení domu či bytu, nový automobil nebo provoz domácnosti. Někteří si ale berou půjčky i na dovolenou u moře či vánoční dárky. Bohužel je spousta dlužníků, kteří své závazky záměrně ignorují a ženou se cestou do pekel. Patříte mezi ně? Pak byste měli vědět, co vás čeká a nemine.

Přečtěte si také: Víme, jak získat nejvýhodnější půjčku: Tajné triky a tipy samotných poskytovatelů

Číst více
Pojištění proti neschopnosti splácet

Pojištění proti neschopnosti splácet – kdy a proč si ho vzít

16.7.2016 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Řešení dluhů

Pojištění schopnosti splácet je opatření, které má zabránit problémům lidem, kteří se dostanou do situace, že nejsou dost dobře schopni pokračovat ve splácení svého dluhu. Vše spočívá na poměrně jednoduchém principu. Když nebudete schopni splácet, úvěr za vás bude hradit pojišťovna, které jste předtím platili pojistku proti tomuto jevu. Otázkou ovšem je, jestli se pojištění vyplatí.

Číst více
Jak řešit hypotéku při rozvodu

Poradíme, co udělat s hypotékou při rozvodu

13.7.2016 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Řešení dluhů

Když se řekne hypotéka, první co se mnoha lidem objeví, je mladý pár, který touží po vlastním bydlení. Z velké části je to pravda a nemalé procento všech klientů, kteří si berou hypotéky, tvoří právě mladší páry. Často však dochází k situacím, kdy si lidé uvědomí, že spolu nechtějí žít a najednou je hypotéka další zátěží, kterou je nutné vyřešit.

Číst více
1 2 3 5