6 tipů, jak ušetřit za teplo, aniž byste změnili dodavatele

6 tipů, jak ušetřit za teplo, aniž byste změnili dodavatele

15.1.2018 v kategorii Návody a poradna · Spoření a investice

Zima na řadě míst v České republice neudeřila plnou silou, přesto už mnohé z nás děsí účty za topení. Je to i váš případ? Pak vám poradíme, jak ta teplo ušetřit bez toho, abyste měnili dodavatele. Ačkoli lze dnes už tuto změnu provést prakticky online z pohodlí vašeho domova, řada spotřebitelů je se svým dodavatelem energie spokojena a změnu neplánuje. Zajímá je pouze, jakým způsobem snížit současné výdaje na minimum. Odpovědi na tuto otázku přináší následující řádky. Máme pro vás 6 tipů, jak platit za teplo co nejméně.

Číst více
Akurátní výše kapesného? Velká novoroční anketa mezi rodiči

Akurátní výše kapesného? Velká novoroční anketa mezi rodiči

2.1.2018 v kategorii Návody a poradna · Spoření a investice

Řada finančních expertů a nakonec i rodičů se shoduje na tom, že začít s vyplácením kapesného je ideální už v útlém věku. Jen málokdo se ale shodne na tom, kdy přesně bychom dítěti měli začít „platit“ a za jaké „služby“ mu vlastně korunky vyplácet. Někteří rodiče odmění dítě za dobré známky, jiní za pomoc v domácnosti. Ani jedna varianta údajně není úplně ideální. O tom, za co dítěti kapesné vyplácet se ale dneska bavit nebudeme. Zajímat nás bude spíše jeho výše. Proto jsme si dali tu práci a zeptali se českých rodičů: „Jak vysoké kapesné dáváte dítěti?“ Odpovědi vás pravděpodobně překvapí anebo alespoň zajímavým způsobem motivují.

Číst více
Nepůjčili vám v bance? Zkuste si půjčit on-line od lidí. Víme, jak to funguje

Nepůjčili vám v bance? Zkuste si půjčit on-line od lidí. Víme, jak to funguje

27.11.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Spoření a investice

Důvodů, proč zvažujete půjčku, může být nepřeberné množství. Buďto jste si špatně spočítali příjmy a výdaje a ke konci měsíce museli sáhnout do rezerv, anebo se váš zaměstnavatel opozdil s výplatou a vy jste zůstali posledních pár dnů prakticky bez prostředků. Stát se samozřejmě může i to, že vám nečekaně odejde pračka anebo lednička a vy zrovna nemáte finance na pořízení nové.

Číst více
Máme pro vás tipy, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti

Máme pro vás tipy, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti

12.7.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Podle posledních průzkumů bude Česká republika během následujících čtyřiceti let jednou z nejstarších zemí OECD (Organisation for Economic Co-Operation and Development). O jednu příčku se má údajně dělit se Španělskem a Itálií. To, že ČR stárne a přibývá počet osob v důchodovém věku, víme už poměrně dlouho. Co ale dělat, abyste na stará kolena neživořili a nežili tzv. „z ruky do huby“. O tom, budou pojednávat následující řádky.

Připravili jsme si pro vás nespočet praktických rad a triků, jak efektivně hospodařit s penězi ve dvaceti, čtyřiceti i šedesáti letech. Máme pro vás navíc návody, čemu se raději vyvarovat, kdy zariskovat a proč se nevrhat do (ne)výhodných investic. Na následujících řádcích také poradíme s půjčkami a nejrůznějšími typy úvěrů a zvedneme onen varovný prst u případů, kterým byste se měli raději vyhnout.

Číst více
10 účinných tipů, jak udržet měsíční výdaje pod kontrolou

10 účinných tipů, jak udržet měsíční výdaje pod kontrolou

23.5.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry · Spoření a investice

Poslední dny do výplaty netrpělivě odpočítáváte a vaše pozornost se stále častěji upíná k zůstatku na bankovním účtu. Když přijde výplata, je to pro vás takový malý svátek. Co takhle to ale zkusit příští měsíc jinak? Máme pro vás 10 zaručených tipů, jak udržet měsíční výdaje pod kontrolou a nevyluxovat účet do naprosté nuly.

Číst více
Jak na rodinný rozpočet? Máme pro vás podrobný návod rady, jak ušetřit!

Jak na rodinný rozpočet? Máme pro vás podrobný návod rady, jak ušetřit!

26.3.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Kdo šetří, má za tři!“ Staré známé pořekadlo, které znaly už naše babičky. Proč má ale podle nejnovějších průzkumů až 70 % domácností problém vyjít s penězi? Důvodů je hned několik. Jedním z nich je ale absence rodinných rozpočtů a průběžné vedení příjmů a výdajů. Jak na to? Poradíme!

Číst více
Naplánování rodinného rozpočtu

Naplánujte si chytře rodinný rozpočet a ušetřete

22.7.2016 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Spoření a investice

Plánování rodinného rozpočtu je něco, co není radno podcenit. Při špatném plánování se často můžete dostat do potíží, ze kterých lidé často nenacházejí jiné východisko, než vzít si půjčku pro rychlé pokrytí finančního nedostatku. Na tom nemusí být nic špatného, na druhou stranu ale existují i lepší možnosti, které je potřeba začít aktivně využívat dřív, než bude pozdě.

Číst více