Co vás o financích měli naučit vaši rodiče? 6 zásadních věcí!

20.11.2017 v kategorii Ekonomika · Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Finanční gramotnost je v České republice dlouhodobě na bodu mrazu. Není se tak čemu divit, že jsou půjčky brány jako něco zcela normálního. V současné době žije v České republice asi 3 000 000 osob, které dluží nějaké peníze bance anebo některé z nebankovních společností. Nejčastěji si půjčujeme na bydlení, jeho výstavbu i vybavení.

Číst více
Finanční přešlapy: Co dělat, abyste je znovu neopakovali?

Finanční přešlapy: Co dělat, abyste je znovu neopakovali?

13.11.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Finanční gramotnost v České republice se dlouhodobě drží na poměrně neuspokojivé úrovni. Nedokážeme si spočítat, zda je pro nás vybraná půjčka výhodná či nikoli a podceňujeme důležitost úspor. Pokud se přeci jen ke spoření rozhoupeme, začínáme s ním v tu nejméně vhodnou dobu. Půjčky a úvěry bereme jako nutné zlo a kromě bydlení anebo vybavení domácnosti si půjčujeme na takové zbytečnosti, mezi které patří luxusní dovolené u moře anebo nákup vánočních dárků.

Číst více
7 otázek, které si musíte položit, než odešlete žádost o půjčku

7 otázek, které si musíte položit, než odešlete žádost o půjčku

30.10.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Zhruba každý třetí Čech aktuálně splácí nějaký druh půjčky. Nejčastěji jde o hypotéku na vysněné bydlení, které ale zdárně kontrují klasické spotřebitelské půjčky. Půjčujeme si na vybavení domu či bytu, automobil pro osobní či firemní účely, vzdělání, ale třeba i dovolené nebo vánoční dárky. Málokdo si však uvědomuje riziko, které podpisem smlouvy o spotřebitelském úvěru bere na svá ramena. Pokud se ani vy bez půjčky neobejdete, odpovězte si na následující otázky. Vyhnete se tak případným komplikacím do budoucna.

Číst více
Nebankovní půjčky: Tohle je 9 nejčastějších mýtů, kterým mylně věříme

Nebankovní půjčky: Tohle je 9 nejčastějších mýtů, kterým mylně věříme

23.10.2017 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

O půjčkách – a nejen těch nebankovních koluje v našich končinách řada nepodložených mýtů. Bereme je na lehkou váhu, neporovnáme je a potom křičíme, jak nevýhodný úvěr jsme uzavřeli. Podceňujete pojištění schopnosti splácet a myslíme si, že nejvýhodnější půjčku bezpečně poznáme pouze na základě úroku. Jaké další mýty okolo nebankovních půjček kolují? Tady jsou!

Číst více
Velký test: Je pro vás vhodnější hypotéka anebo nájem?

Velký test: Je pro vás vhodnější hypotéka anebo nájem?

9.10.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Kdo by nesnil sen o vlastním bydlení? Je asi jen hrstka těch, kteří mohou s klidem v duši prohlásit, že je představa malebného domku někde na samotě u lesa neláká. Jak ale takové bydlení financovat, když schází vlastní prostředky? Odpovědí je hypoteční úvěr. Ještě několik let zpátky byly hypotéky dostupné s extrémně nízkým úrokem prakticky všem. Nyní se již podmínky zpřísnily a sen o vlastním bydlení si tak může splnit pouze hrstka z původního počtu. Proto opět stoupá zájem o pronájmy. Připravili jsme pro vás proto velký test, na základě jehož odpovědí zjistíte, zda je pro vás vhodnější hypoteční úvěr a vlastní domek anebo bydlení v pronájmu.

Číst více
20 praktických rad a tipů, jak našetřit na hypotéku během několika let

20 praktických rad a tipů, jak našetřit na hypotéku během několika let

3.10.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Říkáte si, co to má za smysl šetřit na úvěr, kterým plánujete financovat vlastní bydlení? Vězte, že bez našetřených prostředků už na něj nedosáhnete. Od dubna letošního roku se totiž opět zpřísnily podmínky pro poskytování hypoték a dle vyjádření předních finančních a hypotečních expertů se potýkáme s nejhorší dostupností bydlení za posledních osm let.

Číst více
Kupujete byt či dům? Na tohle si dejte pozor!

Kupujete byt či dům? Na tohle si dejte pozor!

18.9.2017 v kategorii Hypotéky · Návody a poradna

Nákup nemovitosti je důležitým krokem, který se neobejde bez důkladného rozmýšlení, šetření, odříkání a hledání. Našli jste nemovitost, ve které si dokážete představit spokojený a plnohodnotný život? Gratulujeme! Ještě před tím než však podepíšete kupní smlouvu, měli byste vědět, na co si dát před samotnou koupí pozor.

Číst více

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Obrňte se trpělivostí!

12.9.2017 v kategorii Hypotéky

Už dlouho uvažujete o vlastním domečku a představujete si, jak naklušete do banky a za pár okamžiků budete odcházet s kufříkem plným peněž anebo bankovním kontem o pár milionů bohatším? Pak vás bohužel musíme zklamat. Proces vyřízení hypotéky není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Navíc se vám může protáhnout na několik dlouhých týdnů i měsíců…

Číst více
1 2 3 28