4 tipy jak sjednat půjčku

2.7.2016 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Získání půjčky není ve všech případech naprosto jednoduchou a triviální záležitostí. Často se dostanete do situace, kdy můžete řešit odmítnutí ze strany poskytovatele a nebudete chápat, proč se to stalo. Hlavním cílem je stát se v očích banky důvěryhodným klientem, který bude schopen splácet své závazky.

Vyberte si nabídku s odpovídajícími požadavky

Základem je výběr správné nabídky. Když víte, že nemůžete doložit své příjmy, vyberte si takovou půjčku, kde po vás nic takového nepožadují. Uvidíte, že proces schválení proběhne v pořádku a výsledek bude kladný na rozdíl od situace, kdy si vyberete půjčku, u které už předem víte, že na ni nemáte nárok.

Uzavřete smlouvu o nájmu

Pomáhá i uzavření smlouvy o nájmu. V případě, že vlastníte nemovitost, je dobré pronajímat ji někomu dalšímu. Tento příjem uveďte v žádosti o půjčku. Opět tím zvýšíte svoji důvěryhodnost a bonitu v očích poskytovatele. Na dosah pak budete mít i výhodné nabídky s nízkým úvěrem a výhodnými podmínkami.

Doložte své příjmy i jako OSVČ

Doložit své příjmy ze závislé činnosti nebývá nic těžkého. Problém může nastat u osob samostatně výdělečně činných. Pokud je to váš případ, nebojte se bance ukázat své příjmy. Předložte evidenci příjmů a právě na základě těchto informací můžete nejen získat samotnou půjčku, ale mít i nárok na výhodnější podmínky a nižší úrokovou sazbu, pokud je to možné.

Máte záznam v registru dlužníků a neměl by tam být?

Někdy se stane, že můžete mít záznam v některém z registru dlužníků a přitom tam už dávno nemá co dělat. V tomto případě, kdy dokážete, že jste již splnili všechny své závazky, je možné písemně požádat o vymazání záznamu a získat tím mnohem důvěryhodnější profil pro poskytovatele úvěrů.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková