Jakou výši půjčky zvolit

17.1.2013 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Jestliže hledáte půjčku, ale stále si ještě nejste jistí, jakou výši zvolit, možná vám pomůže tento článek. V případě, že se nakonec pro některou půjčku a typ rozhodnete, můžete si rovnou z pohodlí vašeho počítače požádat. Po vyplnění žádosti o půjčku stačí vyčkat na zavolání úvěrového pracovníka, který vás bude kontaktovat na vámi uvedeném telefonním čísle. Spolu s ním si specifikujete veškeré vaše požadavky a naopak se dozvíte veškeré podmínky, za nichž je možné půjčku získat.

V závislosti na zvoleném typu půjčky vás buď navštíví obchodní zástupce poskytovatele, nebo vám budou rovnou odeslány peníze a vy si je vyberete prostřednictvím poštovní poukázky na vaší poště. Abyste se nedostali do žádných potíží, je potřeba řádně splácet plněním splátkového kalendáře.

Rádi byste si půjčili hotovost?

Nacházíte se v bezvýchodné finanční situaci a hodila by se vám i poměrně malá suma, která by ji mohla vyřešit? Řešením by mohla být i půjčka 15000. Je třeba si ovšem položit otázku, u koho si půjčit? Velké množství zákazníků jde nejprve do banky. Důvod je zřejmý, bankovní instituce jsou stále pro řadu spotřebitelů symbolem stability a spolehlivosti a mají ve svém portfoliu atraktivní úvěry s nízkou úrokovou mírou a dlouhou dobou splatnosti. Potřebujete-li menší sumu, řádově v tisících, maximálně ale dvacet tisíc korun, je možné si ve vaší bance požádat o kontokorent, či neúčelový úvěrový produkt. Měli byste se však připravit na to, že si o vás banka bude chtít získat všechny dostupné informace. Pro banky je jakákoliv forma rizika nažádoucí a požadují po spotřebitelích vysokou bonitu. Kromě toho nahlíží do registru dlužníků, a pokud se objeví jakékoliv nesrovnalosti, žádost o půjčku neschválí. Přihodilo se něco podobného také vám? Ani v takovém případě nemusíte mít přehnané obavy, s velkou pravděpodobností vám hotovost půjčí některá z nebankovních společností. Nebankovní sektor je vůči méně bonitním klientům mnohem tolerantnější.

Úvěry od nebankovních věřitelů do 20000

Sjednání nebankovní půjčky bývá opravdu jednoduché a kromě toho i mnohem rychlejší než v bance. Půjčka 20000 je k mání také bez nutnosti ručit nemovitostí a mnohdy bez dokazování výše příjmu (záleží na konkrétní půjčce). Zpravidla si o ni žádají lidé, kteří se dostali do obtížné finanční situace v období před výplatou a shání drobnější finanční injekci, která by jim zajistila řešení, než jim přijde výplata od zaměstnavatele na účet. Obvykle to bývají krátkodobé úvěry, jež musíte splatit do pár týdnů, maximálně měsíců. Rozhodnete-li se pro nebankovní úvěr, měli byste počítat s vyššími úroky, než jaké vám nabídne bankovní společnost. Je to pochopitelné, pro nebankovního věřitele se jedná o relativně riskantní transakci a musí nebezpečí snížit adekvátní mírou úroků. Běžné jsou i všelijaké poplatky, které se musí zaplatit předem, nebo v rámci celkové splatné sumy. Rádi byste si půjčili více?

Zažádejte si o půjčku do 100 000

Chtěli byste si dopřát nové auto, vybavení do domácnosti, nebo musíte uhradit závazky, které doslova hoří? Úvěr do 20000 s krátkodobou splatností pravděpodobně nic nevyřeší a měli byste proto sáhnout po vhodnějším produktu. Opět se nabízí alternativa v podobě bankovní půjčky, která nabízí nízkou míru úročení a možnost dlouhodobého splátkového kalendáře. I zde si vás však bankovní společnost pořádně proklepne a v případě nízkých příjmů nebo zápisu v seznamu dlužníků žádost o úvěrový produkt zamítne. Další variantou by mohla být půjčka 100000, kterou má v portfoliu drtivá většina společností z nebankovního sektoru. Jedná se ještě o relativně dostupné půjčky, na které je možné dosáhnout i s nižšími příjmy. Většina nebankovních společností na seznam dlužníků nepřihlíží a finance půjčí i v případě, že jste se v minulosti potýkali s problémy se splácením. Velkým pozitivem bývá možnost realizace transakce aniž byste museli kamkoliv chodit. Zajímá vás, jak si o úvěrový produkt požádat?

Realizujte úvěr po internetu

Nadchli jste se pro úvěr od nebankovní společnosti a jste ochotni přistoupit na vyšší úroky, poplatky a kratší dobu splatnosti? V tom případě vám nic nebrání, abyste si o něj zažádali na webu. Mnoho nebankovních věřitelů disponuje na svých internetových stránkách přehledným dotazníkem. Stačí zadat nezbytné informace, odeslat a vyčkat, než se vám ozve pověřený pracovník nebankovní společnosti. Pracovník vás uvědomí o dalším postupu. Pro uzavření půjčky vám banka zašle prostřednictvím kurýra nebo poštou návrh smlouvy, který musíte stvrdit svým podpisem. Jediným kritériem pro získaní peněžních prostředků bývá určitá bonita (nároky ale nejsou tak přísné, jako u bankovní půjčky), případně může být u vyšších šástek požadavek na ručení nemovitým majetkem. Transakce bývá blesková a prostředky budete disponovat již za jeden den poté, co podepíšete připravený kontrakt. Na místě je opatrnost, vždy si dokumenty do detailu prověřte a v případě nesrovnalostí vyhledejte pomoc jinde.

Půjčit si lze až několik set tisíc

Přestal vás bavit život v pronájmu, toužíte po novém automobilu nebo potřebujete hotovost pro realizaci podnikatelských záměrů? Nespokojíte-li se s půjčkou řádově v desítkách tisíc korun, pokuste se získat úvěr ve výši až několika set tisíc. Banky i nebankovní společnosti mají ve svém portfoliu úvěrové produkty na i vyšší částky a některé dokonce i bez zajištění nemovitostí. Žádost o bankovní úvěrový produkt vám může překazit nedostatečná výše příjmů, stejně jako přítomnost v registru dlužníků z minulosti. Naopak spoustu nebankovních institucí registr neplatičů nezohledňuje ani u takového produktu, jako je např. půjčka 300000. Předpokladem je pouze určitá bonita a trvalé bydliště v ČR, případně ručitel nebo ručení zástavou nemovitostí. Splátkový kalendář je možno rozmělnit dle vašich možností a získat tak přijatelnou splátku, jež moc nezatíží rodinnou kasu. Půjčka je neúčelová a můžete ji utratit za uspokojení všech vašich potřeb – neúčelově. Obdobně jako v případě půjčky do x desítek tisíc, i o tento úvěr máte možnost požádat na webových stránkách a výsledek základního předschválení vědět už i za pár minut.

Žádáte si o úvěr?

Instituce z nebankovního sektoru už nejsou ani zdaleka takovým strašákem, jako v minulých letech, ovšem stále není od věci jistá opatrnost. Ať už je vašim cílem drobnější úvěr, nebo se ve vašem hledáčku objeví třeba půjčka 500000, za každou cenu zvolte prověřeného věřitele, jež se na trhu pohybuje dostatečně dlouhou dobu. Eliminujete tak mnohé potíže, které by se mohly přihodit v případě, že si vyřídíte půjčku u soukromého věřitele, který nemá pozitivní reference. A jak se dá zjistit, že je zrovna ta vaše půjčka bez podvodu? Chcete-li se ujistit, že se nejedná o podvodnou nabídku nebo lichvu, vždy si najděte všechny údaje, jež jsou o nebankovním věřiteli k dispozici na webu. Rozhodně nevytáčejte telefonní číslo, které začíná předvolbou 900. Bývají to placená telefonní čísla, která vás budou stát i několik set korun za šedesát sekund hovoru. Solidní nebankovní společnosti umožňují sjednání půjčky na internetu, nebo se jim dovoláte na takzvanou zelenou linku, jež vás nebude stát ani korunu.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková