Nebankovní půjčky

16.8.2012 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Dostali jste se do finančních problémů a sháníte menší či větší finanční částku? Stojíte před neopakovatelnou možností výhodného nákupu, ale vaše peněženka zeje prázdnotou? Rádi byste si udělali radost v podobě perfektní dovolené, ale je to mimo vaše možnosti? Ať už jsou vaše potřeby jakékoliv a v současnosti nedisponujete potřebnou hotovostí, asi nemáte jinou možnost, než si zažádat o úvěrový produkt. Ne všichni však splňují náročné podmínky, jež si nastavují bankovní věřitelé a nezbývá, než zažádat o nebankovní půjčky. Ty bývají mnohem otevřenější a nabízí spoustu výhod, jež v bankovní sféře nenajdete.

Plusy úvěrových produktů od nebankovních věřitelů

Půjčky od nebankovních společností jsou rok od roku oblíbenější a nebankovní společnosti již dávno neplatí za stejný výraz pro podvodníky či lichváře. Důvod, proč zažádat právě o půjčku od nebankovní společnosti, je jednoduchý. Realizace nebankovního úvěru není zdaleka tak složitá, jako realizace úvěru v bankovním sektoru. Je takřka bleskový a peníze dostanou také klienti, kteří nejsou pro bankovní instituci dostatečně bonitní, ale i lidé, kteří jsou evidováni v seznamu dlužníků. Půjčku se dá vyřídit z tepla domova a věřitel uvolní peníze prakticky okamžitě. Sjednáte-li si bankovní půjčku, měli byste počítat s podstatně složitějším procesem schválení půjčky.

Nebankovní půjčky pro každého

Pakliže si zažádáte o úvěr v bance, smiřte se s tím, že si vaší osobu bankovní společnost důkladně zkontroluje. Bude po vás vyžadovat potvrzení o výši příjmů a dokázat, že jste dostatečně bonitní. Banky zároveň prověřují, zda nejste zapsáni v seznamu dlužníků. Pokud jste měli v minulosti problém se splácením a do databáze se dostali, obrátí se k vám bankovní společnost zády. Nebankovní společnosti naopak lidi, kteří u bankovní společnosti neuspěli, vítají s otevřenou náručí. Poskytnou jim peníze i tehdy, kdy se žadatel nachází v registru a není schopen doložit výši příjmů.

Půjčky od nebankovních věřitelů pro lidi bez zaměstnání i začínající podnikatele

O úvěry od nebankovních společností tak s oblibou žádají lidé, kteří momentálně nemají práci, stejně jako matky v domácnosti, lidé v důchodu a začínající živnostníci. Všechny tyto skupiny lidí mají jednu věc společnou – bankovní společnost je nevyhodnotila jako dostatečně bonitní a obrátila se k nim zády. Splatnou částku určí nebankovní věřitel takovým způsobem, aby ji mohli klienti hradit v termínu a v plné výši a nedostali se do ještě větších finančních problémů. Neměli bychom zapomenout, že se jedná o neúčelové úvěrové produkty, jež můžete využít dle libosti. Zažádáte-li o některý z nebankovních úvěrů, žádná věřitel se vás nebude ptát, na co peníze potřebujete.

Vyřiďte nebankovní půjčky přes internet

Nebankovní společnosti se snaží klientům proces schvalování půjčky zjednodušit a šetřit jejich drahocenný čas. O nebankovní půjčky máte možnost požádat přes internet a to v rámci krátkého dotazníku. Jediná věc, kterou musíte učinit, je zadat nezbytné informace a čekat, zda bude půjčka předběžně schválena. Zaměstnanec nebankovní společnosti se s vámi domluví na termínu schůzky, která proběhne na pobočce či u vás doma. Zaměstnanec vám dá připravenou smlouvu o půjčce, kterou po pečlivé kontrole podepíšete. Nebudete tak muset řešit mnohahodinové vyřizování půjčky v kanceláři, které je pro většinu žadatelů o úvěr značně stresující. Realizace půjčky tak trvá opravdu krátkou dobu.

Základní pravidla pro získání úvěru od nebankovních společností

O půjčku od nebankovních společností může zažádat zákazník starší 18 let, s trvalým pobytem na území České republiky. Mnoho nebankovních půjček je dostupných také cizincům, ovšem opět s povolením k pobytu na území ČR. K vyřízení půjčky budete muset doložit pár nezbytných dokladů, obvykle občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Doklad o výši platu nebankovní instituce obvykle nechtějí.

Mají půjčky od nebankovních věřitelů nějaké zápory?

Klady půjček od nebankovních věřitelů jsme již vypsali výše a jistě jste zvědaví, jestli mají nebankovní půjčky nějaké stinné stránky. Měli bychom zohlednit to, že nebankovní instituce poskytují finance i spotřebitelům, kteří se dají označit jako nevhodní. Nejsou bonitní, ale navíc jsou většinou evidování v seznamu dlužníků. Samotné vyřízení půjčky bývá rychlé a bezproblémové, ale je vykoupena vysokými úroky a mnohdy také krátkou dobou splatnosti. Mnohé nebankovní instituce vyžadují také manipulační poplatek za sjednání úvěru. Spotřebitelé však většinou nemají jinou možnost, než požadovanou částku zaplatit.

Nejznámější formy nebankovních úvěrových produktů

Nebankovní sféra je opravdu rozmanitá a najdeme v ní hodně specifických půjček. Najdeme je pod termíny jako okamžitý úvěr, úvěr bez nahlížení do registru, online půjčka či půjčka bez potvrzení mzdy. Mnohdy jsou to skoro stejné formy půjček, jež jsou dostupné pro všechny. Suma, kterou nebankovní společnosti nabízí, se pohybuje v řádech tisíců až desítek tisíc korun. Často se však setkáváme i s půjčkami v rámci několika set tisíc korun. Příkladem může být nebankovní hypotéka, kdy klient dostane k dispozici částku až do výše tržní ceny zastaveného nemovitého majetku.

Na co si dát během výběru nebankovního úvěru pozor

Většina nebankovních institucí sice nabízí transparentní nebankovní půjčky s výhodnými podmínkami, ale vždy můžete narazit na podvodníka, který vám poskytne úvěrový produkt, který vás dostane do ještě větších finančních potíží. Raději si tedy vyřiďte úvěrový produkt u důvěryhodné společnosti se stabilním zázemím, o níž se lidé vyjadřují jen pozitivně. Nikdy nestvrzujte smlouvu podpisem do doby, než vám věřitel vysvětlí všechny podmínky. Najdete-li v ní podivné dodatky, raději dejte od úvěru ruce pryč a obraťte se na jiného, spolehlivého věřitele.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková