Nestandardní druhy půjček, půjčky na míru

28.1.2015 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Na tuzemském trhu lze najít některé dost nestandardní druhy půjček, které se ale v dnešní době staly velmi oblíbenými a jsou požadovány pořád větším počtem žadatelů. Vyřízení takové půjčky je téměř vždy na individuální domluvě, kdy je každý požadavek žadatele posuzován odlišně. Příkladem těchto produktů může být např. konsolidace půjček a úvěrů. Mnohdy se individuálně podaří dojednat velmi výhodné podmínky půjčky, které byly zprvu nereálné. Konkurence v dnešní době ovšem nutí poskytovatele, aby své podmínky co nejvíce upravovali požadavkům klientů. 

Konsolidace půjček a úvěrů

Konsolidace půjček a úvěrů je speciální půjčkou, jaká je koncipována tak, aby klientovi umožnila snížit provozní výdaje na úhradu jeho minulých dluhů. Žadateli je nabídnuta jedna půjčka v dostatečné výši, aby z ní bylo umožněno zaplatit všechny úvěry a dluhy, které klient současně má. Tímto způsobem si vše zaplatí a zachová se mu jenom jedna půjčka, kterou musí umořovat. Žadatel se tak nebude muset starat o různé termíny splatnosti a hlavně se mnohdy podaří snížit i pravidelnou měsíční platbu, protože úroková sazba u vyšších půjček je většinou výhodnější než u půjček menších na kratší období.

Splátkový kalendář u konsolidace půjček a úvěrů je rovněž zásadním prvkem. Konsolidace může být prodloužena na delší časový horizont, takže i navzdory možným vyšším úrokovým sazbám, co konsolidace má, je výhodnější a méně zatíží výlohy žadatele. Konsolidace je flexibilním produktem, jaký si aktuálně uzavírá stále rostoucí počet klientů a dopomáhá jim zbavit se dluhové krize.

Půjčky na vyplacení exekuce nemovitost a případné dražby nemovitosti

Nadcházejícím druhem nestandardních půjček jsou třeba i účelové půjčky na vyplacení závazků a dluhů, do kterých se v průběhu života může někdy dostat úplně každý z nás. Skrze tento úvěrový produkt je možné zaplatit exekuce, nebo již i dražební jednání, které klientovi hrozí. U tohoto úvěru poskytovatelé skoro vždy chtějí zástavy nemovitostí. Jedná se pro ně o dost nebezpečný produkt, takže si potřebují dobře zaopatřit vložené finance, aby o ně nepřišli. U půjčky před dražbou musí být uhrazeny veškeré dlužné částky, jaké dražební jednání zapříčinily.

To zajistí tzv. oddlužení nemovitosti klienta, která bude očištěna od těchto závazků a může s ní být opět klasicky nakládáno v rámci právních úkonů. Jediný závazek, který bude na nemovitosti váznout, je zástavní právo za půjčku ve prospěch poskytovatele. Půjčku bude zákazník standardně platit formou splátkového kalendáře. Tyto půjčky na vyplacení exekuce nemovitosti dokáží pomoci lidem i v již pomyslně neřešitelných situacích. Žadatel díky jejímu využití nepřijde o svůj těžce nabytý majetek.

Přehled dalších článků seriálu Jak si vybrat půjčku

Pravidla pro zodpovědné úvěrování a půjčování – seriál Jak si vybrat půjčku (1. díl)
Půjčka se zástavou nemovitosti nebo bez zástavy – seriál Jak si vybrat půjčku (2. díl)
U koho si sjednat tu správnou půjčku? – seriál Jak si vybrat půjčku (3. díl)
Na co budete půjčku potřebovat? – seriál Jak si vybrat půjčku (4. díl)
Mohu v dnešní době získat půjčku bez doložení příjmu? – seriál Jak si vybrat půjčku (5. díl)
Půjčka bez ručitele nebo ručitel a jeho závazek – seriál Jak si vybrat půjčku (6. díl)
Získání půjčky snadno a rychle – seriál Jak si vybrat půjčku (8. díl)

Redakce Homepůjčka.cz

Redakce Homepůjčka.cz