Půjčky bez registru

29.8.2012 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Rozhodli jste si sjednat bankovní půjčku, ale setkali jste se s problémem, jež byl důvodem k zamítnutí žádosti? Bankovní instituce sice mají ve svém portfoliu skvělé půjčky, které jsou však k mání jenom těm lidem, kteří jsou dostatečně bonitní a zároveň nejsou evidováni v seznamu neplatičů. Máte-li dostatečně vysokou mzdu, ale banka vám úvěrový produkt přesto zamítla, asi jste zapsáni v registru dlužníků. Do registru se můžete dostat kvůli pozdní úhradě splátek, ale také nedopatřením a nezbude vám, než se obrátit na nebankovní sféru. Tam mají v nabídce speciální úvěrový produkt s názvem půjčky bez registru dlužníků.

Co je to seznam neplatičů?

Databáze dlužníků je seznam, jímž disponují bankovní i nebankovní věřitelé. V registru neplatičů jsou informace o všech zákaznících, kteří se v minulosti provinili nepravidelným splácením úvěru nebo jiným způsobem porušili podmínky smlouvy. Do evidence se však můžete dostat i tak, že špatně zadáte variabilní symbol na složence, kvůli kterému nedostane věřitel peníze včas. Bankovní instituce takové spotřebitele shledávají jako nespolehlivé a žádost o úvěrový produkt neakceptují. Registr dlužníků má k dispozici každá banka a pakliže se do něj jednou dostanete, potrvá velmi dlouho, než z něj budete vymazáni. Nemusíte však mít strach, celá řada nebankovních věřitelů „nedůvěryhodné“ lidi vyhledává a nabízí jim výše uvedené úvěrové produkty bez registru.

Co je to úvěrový produkt bez nahlížení do registru?

Úvěry bez nahlížení do registru jsou zvláštní finanční produkty, které poskytují nebankovní věřitelé spotřebitelům, kteří se z nějakého důvodu dostali do evidence neplatičů a bankovní instituce jim úvěr neposkytnou. Sjednání celé půjčky se může uskutečnit přes internet a je otázkou chvilky. Věřitelé chtějí klientům vyřízení úvěru zjednodušit a snaží se je nezatěžovat nepříjemným průběhem sjednání půjčky, kterým jsou známé bankovní půjčky. Jednoduché a dostupné, to jsou hlavní pozitiva půjčky bez nahlížení do registru. Samozřejmostí bývá osobní přístup ke každému spotřebiteli a nastavení výše splátek takovým způsobem, aby neměl zákazník potíže se splácením.

Kdy je dobré zažádat o úvěr bez nahlížení do registru?

Jste-li v komplikované finanční situaci, jež potřebujete bleskově vyřešit, stoprocentně vám pomůže právě nebankovní úvěrový produkt s názvem bez nahlížení do registru. Věřitelé vám pošlou peníze téměř ihned po vyřízení všech formalit a vy tak můžete okamžitě uhradit vše, co dlužíte a dostat se z dluhové spirály. Vzhledem k charakteru půjčky bez registru však můžete hotovost použít i jinak. Věřitel nezkoumá, zda utratíte hotovost na koupi nového auta nebo exotickou dovolenou na druhý konec světa.

Jakým způsobem realizovat půjčku bez nahlížení do registru?

Vyřízení úvěrového produktu bez registru nezabere více, než několik desítek minut a lze kompletně vyřešit online. Budete potřebovat pouze PC a připojení na internet. Na portálu zvolené nebankovní instituce pak vyplníte jednoduchý formulář. O tom, jestli byla žádost o úvěrový produkt předběžně schválena, vás zaměstnanec dotyčné instituce informuje za malou chvíli poté, co formulář odešlete. Následně se s vámi domluví na osobním setkání, jež proběhne třeba u vás doma. Nemusíte tak ztrácet čas, který byste byli nuceni strávit sjednáváním půjčky v kanceláři věřitele. Pracovník nebankovní instituce vám přinese připravenou smlouvu, kterou stvrdíte podpisem. Ihned po uzavření smlouvy vám bude na bankovní konto převedena smluvená částka. V případě zájmu vám dá věřitel částku osobně.

Co musíte udělat pro realizaci úvěrového produktu bez zkoumání registru?

Mnoho nebankovních věřitelů si klade požadavky pro získání úvěru bez zkoumání registru takovým způsobem, aby o úvěr měli možnost zažádat prakticky všichni lidé. Často nechtějí vidět ani doklad o adekvátním platu ani osobu, která se za zákazníka zaručí, což přivítají s otevřenou náručí hlavně nezaměstnaní, matky v domácnosti,důchodci a začínající podnikatelé. Pokud je vám více, než osmnáct let a máte trvalé bydliště v České republice, zřejmě vám nebankovní instituce žádost o úvěr schválí.

Mají úvěry bez nahlížení do registru nějaké stinné stránky?

Vše má své pro a proti a také nebankovní půjčky bez zkoumání registru mají pár nevýhod. Nebankovní věřitelé, kteří tyto speciální úvěrové produkty nabízí, musí podstoupit určitá rizika, které vyplývají z klientovy přítomnosti v seznamu dlužníků. Vzhledem k tomu, že se zákazník v minulosti nesplácel některý z úvěrů podle stanoveného splátkového kalendáře, případně jiným způsobem nedodržel smlouvu, musí nebankovní společnost snížit rizika vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou, v rámci které musí úvěr splatit. V případě, že jste se rozhodli, že o půjčku bez registru zažádáte, dejte si pozor na to, zda budete úvěr schopni splácet včas. Jedině tak předejdete ještě větším finančním problémům a nedostanete se do dluhové spirály.

Jak najít kvalitní půjčku bez nahlížení do registru

S přihlédnutím k značnému počtu nebankovních institucí vám přijde vhod několik tipů, jimiž se je na místě v rámci volby úvěru bez zkoumání registru řídit. Ne všichni nebankovní věřitelé mají ve svém portfoliu výhodné podmínky a proto je vhodné vybrat takovou instituci, která existuje několik let a dobré jméno. Zcela se vyhněte nedůvěryhodným inzerátům od nepříliš solidních věřitelů, kteří se ohání podezřele výhodnými podmínkami a obraťte se na mezinárodní instituci se stabilním zázemím. Nezapomeňte, že než stvrdíte smlouvu podpisem, nejste k ničemu vázaní. Vždy si důsledně prostudujte podmínky půjčky a zeptejte se na všechny nejasnosti. Podrobnosti o všech nebankovních věřitelích získáte na specializovaných internetových portálech, fórech, ale i v tisku.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková