Svět nebankovních úvěrů

16.1.2013 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Byli jste někdy v situaci, kdy jste hledali určitý finanční obnos, ale neměli jste zdání, kde najít vhodného věřitele? Do zdánlivě neřešitelné finanční situace se může dostat každý z nás. Často stačí drobnost, například nabouraný automobil nebo nečekaná ztráta stálého příjmu. Jestli nemáte odloženy peníze stranou na takovéto situace, jen těžko se s podobným problémem vypořádáte. Jistě, můžete se obrátit na své známé… Co si však počnete, když vám odmítnou půjčit?

Pro celou řadu spotřebitelů představuje možnou alternativu úvěr u bankovní společnosti. Důvod je jasný, bankovní společnosti nabízí mnoho atraktivních úvěrů, které se chlubí nízkou úrokovou sazbou a možností dlouhodobého splácení. Problém může nastat, když vás bankovní instituce označí jako potenciálně problémového spotřebitele a nepůjčí vám. I tak si však nemusíte dělat starosti. Jediné, co musíte udělat, je kontaktovat nebankovního věřitele, který nabízí úvěry na směnku, či podobné speciální půjčky, jako například půjčky pro ženy na MD, případně všelijaké typy okamžitých půjček.

Potřebujete finanční prostředky bez průtahů?

Zašli jste si k bankovnímu věřiteli a pracovník na pobočce vám sdělil, že na úvěr máte nárok, ale nebude to hned? Několikadenní až několikatýdenní schvalovací proces je pro bankovní sféru velmi typický. Co ale dělat tehdy, když potřebujete peníze okamžitě? Bankovní společnosti rovnou přeskočte a vydejte se do nebankovního sektoru. Úvěrové produkty, jako je rychlá půjčka do 24 hodin, mohou být okamžitým řešením problémů. Mezi hlavní klady patří rychlé sjednání úvěru a fakt, že si budete muset přinést pouze minimum dokumentů. Obavy, že vám společnost neposkytne půjčku kvůli zápisu v seznamu neplatičů, hoďte za hlavu. Lapálie problémových zákazníků řeší půjčka bez registru ihned. Realizace okamžitých úvěrových produktů může proběhnout po internetu, aniž byste museli opouštět pohodlí domova. Po podpisu kontraktu vám nebankovní společnost zašle na účet domluvené finance, případně dá peníze na ruku již při podpisu smluvní dokumentace.

Nemáte adekvátní příjem?

V případě, že se budete ucházet o úvěr u bankovní společnosti, budete muset dodržet několik kritérií. Jedním z hlavních předpokladů bývá adekvátní bonita a žádný zápis v databázi problémových klientů tzv. registru dlužníků. Pro celou řadu žadatelů může být prokazování bonity náročné, a proto na bankovní půjčku nedostanou. Jsou to především klienti, kteří přišli o pravidelný příjem, nebo nechodí do zaměstnání déle, jak 3 měsíce. I na tyto lidi pamatuje nebankovní sektor, který jim umožňuje sjednat úvěr také bez prokazování výše mzdy. Finanční produkt jménem půjčka bez doložení příjmů je skvělou alternativou pro veškeré osoby, které mají u bankovní instituce smůlu. Podobně jako u bleskových půjček, i půjčky bez prokazování příjmu se dají realizovat velmi rychle a nakládat s finančními prostředky lze už i do 24 hodin. Jestliže požádáte o tento úvěr, počítejte s vyšší úrokovou sazbou a možnými poplatky za rychlou realizaci smluvní dokumentace a vyplacení peněz. Vyššími náklady se nebankovní instituce snaží zohlednit všechna rizika, která pro ni úvěrové produkty pro méně bonitní spotřebitelé znamenají.

Půjčky pro živnostníky a nezaměstnané

Jak již bylo uvedeno výše, tak pro určité skupiny spotřebitelů je půjčka u bankovní instituce nereálná. Nemají adekvátní příjem a banka je z toho důvodu shledá jako neúvěrovatelné. Jde často ovšem i živnostníky, kteří provozují živnost prvním rokem a nebo o nezaměstnané. Podnikatelé, kteří by si přáli půjčku na rozjezd podnikání, se mají možnost obrátit na nebankovní věřitele a vyřídit si úvěrový produkt s názvem podnikatelská půjčka. Nebankovní sféra nabízí živnostníkům peníze i přesto, že nemohou předložit daňové přiznání, a to buď z důvodu optimalizace daní, případně z důvodu, že se v oboru nepohybují dostatečně dlouhou dobu. Podnikatelské úvěry bývají efektivním řešením, které vám umožní realizovat podnikatelské záměry bez čekání. Jinými vyhledávanými půjčkami jsou půjčky pro nezaměstnané ihned, které jsou nastaveny tak, aby podaly pomocnou ruku zákazníkům, kteří se z důvodu ztráty zaměstnání dostali do značných problémů. Podobně, jako v případě úvěrů pro podnikatele, není třeba doložit příjem.

Populární úvěry na směnku

Mezi nejoblíbenější úvěrové produkty patří nebankovní půjčky na směnku. Směnka je cenný papír, jehož funkce je doložit skutečnosti o uskutečněné transakci a podle zákona má obsahovat všechny předem dané údaje. V opačném případě nelze vynutit její platnost. Peníze na směnku většinou získáte také v případě, že nedoložíte bonitu nebo jste vedeni v úvěrových registrech dlužníků. Úvěry na tento cenný papír mají v nabídce hlavně nebankovní společnosti a soukromí investoři. Projevíte-li o tuto formu půjčky zájem, předem si zjistěte, jestli je daný věřitel solidní. V žádném případě nestvrzujte podpisem prázdnou směnku a dopředu se zeptejte na celkovou výši částky, kterou budete muset uhradit. Mějte na paměti, že poskytovatel je oprávněn směnku kdykoliv prodat. Pro žadatele se podmínky transakce nemění, bude však muset uhradit peníze novému věřiteli.

Půjčky bez zdlouhavých formalit

Leze vám na nervy zdlouhavé čekání a podmínka prokazovat celou řadu dokladů? V takové situaci pro vás mohou být skvělou možností půjčky na OP. K vyřízení budete potřebovat pouze občanský průkaz. O tuto formu půjčky se dá zažádat přes internet a hotovost budete mít na kontě mnohdy už 24 hodin po schválení žádosti. Takzvané půjčky na ruku jsou řečením pro zákazníky, kteří už neví kudy kam a jediným způsobem, jak z toho ven může být okamžitá finanční injekce. Při výběru nebankovní instituce buďte pozorní a raději si vybírejte známé nebankovní subjekty, které se mají spokojené a opakované klienty. Investorům ze soukromého sektoru, o kterých ještě před pár měsíci nebylo slechu, se rovnou vyhněte. Za všech okolností si důkladně zkontrolujte smlouvu a v případě nejasností transakci nedokončujte.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková