Vybíráme půjčku

18.1.2013 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Došli jste k závěru, že si sjednáte některou z celé řady půjček, které jsou nyní na trhu k dispozici? Nemáte zdání, na kterého věřitele se s důvěrou obrátit? Půjček je opravdu spoustu a najít dobrou půjčku lze v bankovní i nebankovní sféře. Bankovní a nebankovní sféra nabízí zcela jiné benefity a volba půjčky tak záleží na vašem očekávání a především vaší bonitě. Výhody, které vám nabídne bankovní věřitel, vám neposkytne věřitel z nebankovní sféry a opačně. Na otázku, která je ta nejvýhodnější půjčka, neexistuje jasná odpověď.

Každá půjčka je zcela specifická a zde můžete najít informace o jejich odlišnostech, které mohou mít na vaší volbu vliv. Pro celou řadu klientů začíná hledání půjčky u bankovní instituce, což je zcela logické. Lákadlem jsou nižší úroky a prakticky individuální rozložení splátkového kalendáře. Mezi nevýhody patří podmínky, které bankovní instituce kladou na zákazníky a mimo jiné také náročnější administrativa při schvalování. Půjčky od nebankovních společností jsou obvykle lehce získatelné, na druhou stranu jsou však zatíženy vyšší úrokovou sazbou. Koukněme se na ně společně detailněji.

Vybíráme bankovní půjčku

Bankovní instituce jsou v očích mnoha lidí zhmotněním solidní instituce a díky tomu jim spousta spotřebitelů bezmezně důvěřuje. Mezi nejoblíbenější banky patří Česká spořitelna, která nabízí spoustu atraktivních půjček. Spotřebitelská půjčka Česká spořitelna je k mání ve výši od padesáti do tří set tisíc korun a není k ní potřeba ručitel. Vyberete-li si splatnost osmdesát čtyři měsíců, nebudete mít žádný problém. Splátky vás nijak výrazně nezatíží a vaše rodinná kasa to ani nepozná. Poměrně nízká míra úroků znamená, že celkově nepřeplatíte o tolik, jako v případě nebankovních půjček. Česká spořitelna půjčky podmiňuje prokázáním dostatečné bonity. V případě, že nemáte dostatečně vysoký plat, zřejmě úvěrový produkt nedostanete. Mezi další předpoklady patří také čistá úvěrová minulost. Pakliže jste měli v minulosti potíže se splácením a dostali se do registru dlužníků, budete mít v České spořitelně dveře zavřené.

Česká spořitelna nabízí i další úvěrové produkty

Česká spořitelna se snaží zavděčit obrovskému množství žadatelů a má ve svém portfoliu speciální úvěry šité přesně dle jejich požadavků. Česká spořitelna úvěr zprostředkovává nejen běžným klientům, kterým je umožněno hotovost využít na cokoliv, ale také výhradně účelové půjčky České spořitelny, jako například hypoteční úvěry nebo půjčky pro podnikatele. I tyto formy půjček jsou podmíněny specifickými požadavky a jestliže je nedodržíte, tak si z banky neodnesete ani korunu. Je to škoda, protože úvěr Česká spořitelna patří mezi nejvýhodnější v tuzemském světě půjček. Pokud vás banka odmítla, nebojte se a vydejte se směrem do nebankovního sektoru. V nebankovním segmentu jsou pro vás připraveny méně výhodné, ale mnohem dostupnější úvěrové produkty. Ještě předtím se ale podíváme na neméně známou bankovní společnost známou jako Citibank. I ona má ve svém portfoliu opravu zajímavé úvěry, které si máte možnost realizovat z pohodlí domova.

Láká vás půjčit si po internetu? Dejte šanci Citibank

Pro hodně spotřebitelů může být nejlepší půjčka ta od Citibank. Lze ji získat i bez ručitele, a to až do výše šest set tisíc Kč. Sjednání úvěrového produktu je na bankovní poměry bleskové a trvá nejvýše 3 dny. Finance lze utratit na cokoliv a v tomto ohledu se vás bankéři nebudou na nic ptát. Mezi největší benefity však patří možnost realizovat úvěrový produkt téměř bez toho, aniž byste museli navštívit pobočku. Pro většinu lidí je vyčkávání na pobočce nepřijatelné a možnost zažádat o půjčku online tak berou všemi deseti. Půjčka Citibank je určena zákazníkům od 25 let s čistým měsíčním příjmem od 15.000 Kč. V případě, že nejste dostatečně bonitní, máte možnost požádat o úvěr se spolužadatelem. Poté, co Citibank úvěr předběžně schválí, máte vyhráno. Nezbytné dokumenty vám pošle poštou a poté, co je stvrdíte podpisem, pošle požadovanou hotovost na vaše konto. Společnost si zakládá na rychlosti a transparentnosti a díky tomu si v České republice získala celou řadu spokojených zákazníků.

Nakoukněme do nebankovní sféry

Pakliže jste s žádostí o úvěr v bance neuspěli, hoďte obavy za hlavu. Pestrý nebankovní segment má ve svém portfoliu mnoho úvěrů, které vám pomohou uskutečnit vaše plány nebo ihned splatit jiné úvěry. Pozitiva nebankovních úvěrových produktů spočívají v jejich otevřeností. Jestli máte nízký příjem, nestresujte se, instituce vám půjčí také bez prokazování příjmů, či prokážete-li jen minimální mzdu. Nejlepším příkladem může být Home Credit půjčka, která je nejdostupnější půjčkou svého typu. Na internetových stránkách nebankovní společnosti si můžete okamžitě vykalkulovat, kolik budete splácet a zažádat o úvěr online. Transakce je rychlá a na úvěr dosáhnete také tehdy, když jste evidování v registru dlužníků. Z tohoto důvodu se této půjčce říká rychlá půjčka bez registru. Výše hotovostního úvěru se pohybuje mezi deseti tisíci a sto padesáti tisíci Kč a doba splatnosti mezi deseti až osmačtyřiceti měsíci. Počet splátek si můžete zvolit dle toho, jak budete mít možnost splácet tak, abyste nespadli do dluhové spirály.

Lidský přístup u Profi Credit

Pokud hledáte řešení v podobě jiné spolehlivé nebankovní půjčky, vyberte si společnost Profi Credit. Společnost půjčuje i v ostatních státech v Evropě a má ve svém portfoliu stejně atraktivní půjčku, jako konkurenční Home Credit. V nabídce najdete běžné spotřebitelské úvěrové produkty, o které smí usilovat i penzisté nebo maminky na rodičovské dovolené, ale i podnikatelské úvěry. Půjčka Profi Credit je perfektní alternativou pro klienty, kteří neměli štěstí v bance, ale nechtějí snižovat své nároky a brát si půjčku od investorů ze soukromé sféry. Báječná půjčka od této instituce je k mání v rozmezí deseti až sto šedesáti šesti tisíci korun a doba splatnosti v rozmezí 12 až 48 měsíců. Jestli vsadíte na stabilní instituci, jako například Profi Credit, můžete si být jistí transparentními podmínkami.

Kateřina Horníková

Kateřina Horníková