Půjčky snadno a rychle

30.1.2015 v kategorii Návody a poradna · Půjčky a úvěry

Všechny poskytovatelské subjekty mají svá vnitřní kritéria, na jejichž základě sjednávají a poskytují schválené půjčky. Jako první je nezbytné o úvěrový produkt řádně požádat. V období nejmodernějších technologií na této věci není vůbec nic složitého. Požádat o úvěrový produkt můžete řadou způsobů. Jestliže má věřitel klasickou pobočku pro kontakt s žadateli, můžete se na této pobočce rovnou zastavit. Zaměstnanec v kanceláři s klientem vypíše žádost a tu zašle na schvalovací oddělení. Následně počká na odsouhlasení nebo neschválení půjčky a podle toho započne další fázi.

Stejným způsobem to probíhá i u alternativních forem podání žádosti o půjčku, kdy jde zažádat např. hovorem po telefonu s úvěrovým pracovníkem nebo vyplněním snadné online žádosti. Po obdržení vašeho požadavku centrálou poskytovatele stačí pouze vyčkat na telefonát úvěrového pracovníka. Ten vám sdělí všechny podrobnosti a požadavky, za kterých může být úvěr odsouhlasený. V případě, že má klient o úvěr zájem, zadá ho pracovník do vnitropodnikového systému a začne postup schvalování půjčky. V některých případech se dá přímo dohodnout setkání s finančním poradcem, který zákazníka navštíví kdekoliv na smluveném místě, takže ten nemusí nikam chodit, ale vše si lze vyřídit v klidu a pohodlí z místa bydliště klienta.

Skóring, bonita žadatele a uzavření smlouvy o půjčce

Hned jak je požadavek u schvalovatelů, je provedeno hodnocení solventnosti zákazníka, na jehož základě je stanovena úroková sazba, upřesněna částka měsíčních úhrad a popřípadě upřesněna i doba splatnosti úvěru. Jestliže zákazník schvalovací procedurou neprojde, nebude mu půjčka poskytnuta. Někdy může poskytující subjekt žádat doplňkové listiny nutné k akceptaci. Když vše v pořádku proběhne a úvěr je akceptován, jde na řadu podpis smluvní dokumentace.

Tady hodně záleží na ujednání s klientem. Uzavření smlouvy může být uskutečněno v kanceláři poskytovatele, u žadatele doma nebo kdekoliv jinde dle domluvy.

Vyplacení peněz z půjčky

Po podpisu zpravidla následuje vyplacení peněz. Zde velmi závisí na typu půjčky. Menší částky je možné vyplatit již u podpisu smluvní dokumentace, větší částky jsou většinou převedeny bezhotovostně na zákazníkův účet v bance. V případě úvěrů s ručením nemovitostí může být část financí předána hotově u podpisu smlouvy a zbývající část až po vložení zástavy do evidence nemovitého majetku – katastru. Také zde platí, že u nebankovních společností závisí hodně na domluvě, jelikož jsou značně flexibilní, což se o bankách často říci nedá.

Rychlost vyřízení půjčky

Flexibilita pro vyřízení úvěrového produktu velice záleží na kooperaci klienta a druhu půjčky, která je poskytována. Spotřebitelské úvěry s ručením nemovitým majetkem, pokud nevázne nařízení exekuce na nemovitosti, je možné sjednat již do dvou dnů. Půjčky bez ručení je možné sjednat ještě dříve, ovšem zde mluvíme opět spíše o úvěrech od nebankovních věřitelů, protože půjčky od bankovních organizací vyžadují na obstarání delší čas. Vůbec v nejkratším termínu lze úvěr vyřídit do 24 hodin – produkt „půjčka ihned“. Zde se ale nejedná o velké sumy, nanejvýš v částkách pár desetitisíců.

Opatrnosti nikdy není dost aneb raději půjčka bez poplatku předem

V průběhu výběru věřitele si veškeré věci pečlivě promyslete a dbejte zvýšené opatrnosti, zvláště když po vás chtějí zaplatit provizi dopředu nebo chtějí, abyste zavolali na linku začínající 900. Pokud tomu tak je, opravdu radíme vyhledat věřitele jiného, který toto nepožaduje, jelikož po zaplacení provize dopředu obyčejně žádnou půjčku tak či tak neobdržíte. Půjčka bez poplatku předem je tak jistota, že neproděláte peníze na tom, že byste půjčku nedostali a zaplatili poskytovateli peníze dopředu za nějaké poplatky.

Přehled dalších článků seriálu Jak si vybrat půjčku

Pravidla pro zodpovědné úvěrování a půjčování – seriál Jak si vybrat půjčku (1. díl)
Půjčka se zástavou nemovitosti nebo bez zástavy – seriál Jak si vybrat půjčku (2. díl)
U koho si sjednat tu správnou půjčku? – seriál Jak si vybrat půjčku (3. díl)
Na co budete půjčku potřebovat? – seriál Jak si vybrat půjčku (4. díl)
Mohu v dnešní době získat půjčku bez doložení příjmu? – seriál Jak si vybrat půjčku (5. díl)
Půjčka bez ručitele nebo ručitel a jeho závazek – seriál Jak si vybrat půjčku (6. díl)
Nestandardní druhy půjček, půjčky na míru – seriál Jak si vybrat půjčku (7. díl)

Redakce Homepůjčka.cz

Redakce Homepůjčka.cz