Bankerat a.s. provozuje server bankrerat.cz, který funguje jako aukční platforma pro poskytování takzvaných P2P půjček. Společnost působí na trhu od roku 2010 a od té doby již pomohla k získání půjčky stovkám klientům.

Za vznikem projektu stojí lidé, kteří mají bohaté zkušenosti z bankovnictví i vývoje nových informačních technologií. Navíc při startu projektu zakladatelé využili zkušenosti s P2P půjčkami ze zahraničí.

Jak fungují půjčky přes Bankerat a.s.

Portál Bankerat.cz sdružuje jak žadatele o půjčku tak investory. Žadatelé o půjčku si vybírají nejlepší nabídky půjček, které nejvíce vyhovují jejím představám. Na druhé straně jsou investoři, kteří hledají nejlepší zhodnocení svých volných finančních prostředků. Tedy nabízejí své finance žadatelům o půjčku. Jakmile žadatel o půjčku přijme nabídku od investora (případně investorů) dojde k prověření bonity žadatele. Pokud je vše v pořádku a dojde ke schválení půjčky investorem, jsou vyplaceny peníze z půjčky žadateli na jeho bankovní účet. Následuje splácení půjčky, které zajišťuje Bankerat, a to až do úplného uhrazení půjčky. Bankerat provádí i kompletní administraci půjčky jako je účtování plateb, zasílání upomínek, kontaktování dlužníků atd.

Kontaktní údaje:

Bankerat a.s.

Na Perštýně 342/1

110 00 Praha 1

 

Tel:. +420 840 888 244