Společnost ESSOX s. r .o. působí na trhu již od roku 1993 a momentálně patří mezi nejvýznamnější nebankovní poskytovatele finančních služeb v České republice. ESSOX je významný člen finanční skupiny Komerční banky, kterým se stala v roce 2004, a též patří do mezinárodní finanční skupiny Société Générale. V již zmíněném roce 2004 došlo ke sloučení již existujících společností Franfinance Consumer Credit (člen finanční skupiny Société Générale) a ESSOX LEASING, a.s. Nyní Komerční banka vlastní 51 % společnosti a Société Générale Consumer Finance 49 %. Základní jmění společnosti je 2 288 086 000 Kč.

ESSOX je již řadu let členem České leasingové a finanční asociace, také je zakládajícím členem sdružení SOLUS a navíc patří i do Asociace pro elektronickou komerci.

Hlavní činnosti ESSOXu

Společnost ESSOX se specializuje na financování nákupu spotřebního zboží a služeb, financování nákupu nových i ojetých automobilů, neúčelové hotovostní půjčky a co-brandované a loajalitní kreditní karty. ESSOX dále nabízí financování technologií pro obchodní partnery – financování zemědělské a lesnické techniky, dřevoobráběcích strojů, gastro zařízení, zdravotnické techniky, kancelářské a výpočetní techniky a jiné, financování skladu našich partnerů – tento produkt je připraven pro naše obchodní partnery v oblasti financovaní motocyklů a automobilů. V ESSOX vám rádi zprostředkují i havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, pojištění schopnosti splácet nebo pojištění kreditních karet.

Kontaktní údaje ESSOX

ESSOX s. r. o.
Senovážné náměstí 231/7
370 21 České BudějoviceTel.: +420 810 800 088