Fio banka je tuzemská bankovní instituce, která je na trhu teprve od roku 2010. Fungovala však podstatně delší dobu a to v podobě spořitelního družstva a brokera. Fio banka je ryze česká společnost, jež poskytuje své služby v celé České republice. Má téměř 70 obchodních míst a poskytuje pestré spektrum finančních produktů, a to nejen pro fyzické osoby, ale i živnostníky a firmy. Činnost této banky by se dala charakterizovat jako poskytování tradičních bankovních produktů a investice do cenných papírů.

Finanční produkty Fio banky

Do portfolia typických bankovních produktů patří pestré spektrum bankovních účtů, a to jak běžných, tak i účtů s atraktivním úrokovým navýšením vložených prostředků a termínovaných účtů či provádění platebního styku. Musíme však zmínit také zajímavé úvěrové produkty. Fio banka poskytuje běžné půjčky, které lze použít na cokoliv, ale také hypotéky a úvěry pro podnikatelské subjekty. Mimo to nabízí mnoho variant platebních karet se zajímavými bonusy. Osobní účet i podnikatelský účet u Fio banky můžete mít zcela bez poplatků za 0 Kč.

Podnikatelský úvěr

Fio podnikatelský úvěr poskytuje Fio banka, která se zaměřuje především na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků a na investice do cenných papírů. Jedná se o novou českou banku s českými majiteli, navazující na sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio, založené někdejšími studenty a absolventy Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Skupina získala bankovní licenci v roce 2010 a od té doby počet jejích klientů dynamicky roste. Již na podzim roku 2012 počet přesáhl 200 000. Fio banka si sama a velmi efektivně vyvíjí vlastní bankovní systém, což jí umožňuje pružně reagovat na nové trendy a rychle inovovat své služby.

Investice a ocenění

Co se týká investic, je Fio banka nejdůležitější tuzemskou institucí poskytující zprostředkovávající obchod s cennými papíry pro drobnou klientelu. Nabízí příležitost online obchodování s akciemi a patří mezi velmi důležité členy Burzy cenných papírů Praha. Mezi poskytované služby patří také obchod s investicemi ve formě zlata, obilí a dalších derivátů.

Důkazem kvality nabízených produktů je spousta ocenění a certifikátů, jež bankovní společnost za své relativně krátké působení obdržela. Obdržela ocenění Nejdynamičtější banky roku 2012 a navíc i ocenění Účet roku 2012.

Kontaktní údaje Fio banky

Fio banka, a.s.
Millennium Plaza, V Celnici 10
117 21 Praha 1Tel.: +420 224 346 800Kód banky: 2010