mBank je značka retailového bankovnictví polské bankovní společnosti BRE BANK SA. Její historie sahá do roku 2000 a do České republiky se dostala v roce 2007. Od jiných bankovních institucí se velmi lišila způsobem, kterým zákazníci měli přístup k nabízeným službám. Na rozdíl od konkurenčních bank nezpoplatnila vedení účtu a také rutinní služby. Cílem se stali zákazníci, kteří používají bankovní služby hlavně prostřednictvím internetu, který společně s telefonní linkou, zastal funkci stěžejního distribučního kanálu. mBank nechala vybudovat jen několik poboček, které byly otevřeny v největších městech. V malých městech zřídila takzvané mKiosky, které se většinou nachází ve známějších nákupních střediscích. Na nich si lze sjednat jen několik produktů a využívat finanční poradenství, bezplatné telefonické spojení s mLinkou a internetové bankovnictví přes terminál.

Služby poskytované mBank

Nabídka služeb mBank se postupně výrazně rozrostla a v současné době čítá nejen několik druhů kont pro fyzické osoby a OSVČ, ale také půjčku na bydlení a neúčelovou půjčku. Pro zákazníky, kteří požadují krátkodobou půjčku, je k dispozici kreditka jménem mKreditka, která se může pochlubit 54 denním bezúročným obdobím a atraktivní měsíční splátkou ve výši pouhých 3 %.

mBank nemá bankomaty a nepracuje s fyzickými penězi. Finance lze vybrat v bankomatech se značkou VISA, ale i na kontaktních místech konkurenčních bankovních společností, které nabízí výběr platební kartou a u obchodníků umožňujících výplatu hotovosti během nákupu hrazeného kartou. Peníze lze na účet přeposlat z jiného konta či prostřednictvím složenky.

Kontaktní údaje na mBank

mBank S.A., organizační složka
Sokolovská 668/136D
186 00 Praha 8Tel.: +420 246 017 777 (pro pevné linky)
Tel.: +420 844 777 000 (pro mobilní telefony)

Kód banky: 6210