Sberbank je se svou sítí 20 000 poboček největší ruskou bankou. Velký počet poboček má v mnohých oblastech Ruska, čímž se v dané lokalitě stává velmi dostupným poskytovatelem bankovních služeb. V současné době si provedenými akvizicemi získává i stabilní pozici na bankovním trhu zemí Evropské unie.

Historie Sberbank

Původ Sberbank se sice odvozuje od předrevolučních spořitelen fungujících od roku 1841, ale současná společnost byla založena až v roce 1988 jakožto spořitelna sbírající vklady od drobných vkladatelů. Dělo se tak při reorganizaci sovětského bankovnictví. V roce 1991 se Sberbank přeměnila na akciovou společnost, byla částečně zprivatizována a v dalších letech se zaměřovala na drobnou klientelu. V této době byla Sberbank vlastníkem přibližně 50 procent ruských státních dluhopisů. Po ruské finanční krizi roku 1998 banka ustoupila od investic do státních dluhopisů a zaměřila se na firemní klientelu, převážně velké těžařské společnosti.

V roce 2011 Sberbank odkoupila aktiva Volksbank v Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, ve Slovinsku, Maďarsku, Česku, na Slovensku a na Ukrajině. Tato transakce zahrnovala i českou Volksbank CZ, a.s., která od března 2013 změnila název na Sberbank CZ, a.s..

Aktuální nabídka finančních produktů Sberbank

Aktuálně je možno u Sberbank zřídit dva druhy bankovních účtů, využívat osobní FÉR půjčku, či zažádat o jednu z několika druhů půjček na bydlení. Atraktivní je také možnost peněžní rezervy formou kontokorentního přečerpávání a několik forem pojištění, mezi kterými je např. pojištění schopnosti splácet úvěr či hypotéku. Sberbank klade důraz na to být svým klientům důvěryhodným finančním poradcem, který nabízí osobní přístup a individuální řešení, které opravdu pomáhá.

Banka je svým klientům nápomocná také v oboru zhodnocení vkladů. Poskytuje účinné nástroje pro rizikové i konzervativní investice. Sberbank je skvělou volbou pro ty z vás, kteří si zakládají na vysoce kvalitních službách, individuálním přístupu a důvěryhodném partnerovi, kterému lze v každém ohledu důvěřovat.

Kontaktní údaje Sberbank

Sberbank CZ, a.s.
Na Pankráci 129
140 00 Praha 4Tel.: +420 800 133 444Kód banky: 6800