S pojmem “bez poplatku za vyřízení” se můžeme setkat především u půjček a různých finančních služeb. Půjčka bez poplatku za vyřízení bývá velmi oblíbený druh finančních produktů. Poskytují ji především nebankovní instituce, v bankovní sféře se jedná o zvláštní případy.

Při sjednávání půjčky je třeba dbát zvýšené opatrnosti, obzvláště se zprostředkovateli, protože na současném finančním trhu působí celá řada neseriózních subjektů, kteří z klienta pod záminkou přislíbení půjčky vytáhnou nemalou sumu za poplatek za vyřízení a je důležité se takovýmto praktikám vyhnout, protože ve většině případů klient po zaplacení poplatku žádnou půjčku neodstane.

Půjčky bez poplatku za vyřízení od nebankovních institucí jsou poskytovány téměř během chvilky a jsou snadno dostupné, protože u nebankovní půjčky se většinou nepožadují veškeré nesmyslné dokumenty jako v bance, které celý proces získávání půjčky pouze prodlužují. Takové druhy půjček jsou určeny hlavně klientům, kteří rychle a nutně potřebují finance a nejsou schopni zaplatit poplatek okamžitě po sjednání.

Synonyma: synonymum 3, synonymum 4

Související pojmy: Poplatek za vyřízení, Předčasné splacení úvěru, Půjčka bez ručitele, Rozložení splátek