Konsolidace půjček je ve své podstatě sloučení několika půjček dohromady a snížení měsíčního zatížení finančního rozpočtu. Je běžné, že si lidé v průběhu života pořídí několik půjček. Pokud ovšem máte několik spotřebitelských půjček najednou, mohou se náklady na ně vyšplhat do závratných výšin.

Spotřebitelské půjčky totiž mají vysoké úroky a jsou sjednávány na relativně krátkou dobu, takže velmi zatíží finanční rozpočet. Konsolidace půjček dokáže tyto dluhy sjednotit do jedné půjčky, která bude sjednána na delší dobu, takže i výše měsíčních splátek klesne a dlužník má na starosti pouze jednu splátku, takže se o nic jiného nemusí starat. Konsolidace půjček nebo úvěrů může být použita skoro na veškeré typy finančních produktů.

Pakliže se rozhodnete pro tuto možnost, v každém případě budete mít výhodnější splácení a tolik nepřeplatíte. Sloučení úvěrů, u kterých nemusíte ručit nemovitostí zajišťují převážně velké banky, jako například Česká Spořitelna, GE Money Bank či Komerční banka, ale pakliže nemovitost vlastníte, můžete vyzkozušet i konsolidace půjček z nebankovního sektoru.

Synonyma: sloučení půjček, sjednocení půjček, sloučení úvěrů, spojení půjček

Související pojmy: Anuitní splátka úvěru, Celková dlužná částka, Doba splatnosti, Refinancování půjčky, Rozložení splátek, Splátka půjčky